Το Σχολείο μας συμμετείχε και φέτος ενεργά στην 9η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού-Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2022. Έχοντας σύμμαχο τον εξαιρετικό καιρό, οι μαθητές/τριες του σχολείου μας την Παρασκευή 7 Οκτωβρίου 2022 (μεταφορά εορτασμού της ημέρας, αρ. πράξης 7/21-9-2022 συλλόγου διδασκόντων) φιλοξενήθηκαν στο FUN PARK Πρωτέας Αθλητικό παιδότοπο και με κοινό σύνθημα «ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα, ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ» και στόχο την ανάδειξη της ωφελιμότητας της άθλησης στη σωματική και πνευματική υγεία εφ’ όρου ζωής, συμμετείχαν με μεγάλη επιτυχία σε ποικίλες αθλητικές δραστηριότητες.

Την επιμέλεια των αθλητικών δραστηριοτήτων είχε ο εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής του σχολείου, κ. Σαρίκου Πασχάλης, σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς των τάξεων  και τους υπεύθυνους γυμναστές του Αθλητικού χώρου, τους οποίους και ευχαριστούμε για την άψογη διοργάνωση και φιλοξενία.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους/ες, μαθητές /τριες και εκπαιδευτικούς!

Από τη διεύθυνση του σχολείου